Přeprava palet

Pokud na světě existuje nějaký specifický způsob transportu zásilek, pak je to určitě přeprava palet. Paletová přeprava je universální a díky nejrůznějším normám je to ideální prostředek i pro mezinárodní přepravu. Přepravovat palety je možné jak pomocí kamionů, tak pomocí vlaku, ale i lodě nebo dokonce letadla. Díky svým normovaným tvarům se vejde zkrátka všude a vždy si najde své místo ve skladech celého světa. Je možné zajistit i přepravu nadměrných balíků, a díky samotným tvarům palety je možné s tímto zbožím pohodlně manipulovat, a to například za pomocí vysokozdvižného vozíku. To je velmi výhodné z hlediska logistiky. Ta musí být totiž velmi rychlá, plynulá, přesná a spolehlivá, k čemuž přispívají právě i palety.


Logistika tak, jak má být

Přeprava palet, na kterých je naloženo zboží, je rychlá a cenově dostupná. V dnešní době je možné vybírat ze dvou typů palet, které se používají k vnitrostátní i mezinárodní přepravě nákladů, balíků, zboží nebo třeba nadměrných zásilek:

  • Euro palety (normalizované rozměry, pevnější konstrukce, možnost vícera použití)
  • Jednocestné palety (určeny na jedno použití, volitelné rozměry, nižší pořizovací ceny)

Společnost Emons pracuje s těmito typy palet již dlouhou dobu, tudíž má spoustu zkušeností. Může Vám tedy zajistit ty nejlepší výsledky, pokud se rozhodnete své zboží přepravovat právě za pomocí palet. Je to ideální volba nejenom tehdy, pokud Vám jde o jednorázovou přepravu. Vyplatí se to hlavně z dlouhodobého hlediska, kdy je možné zakoupit Euro palety, které je možné využívat vícekrát po sobě. Ty jsou součástí transportů zboží po celém světě již skutečně dlouho, a tak byste se měli připojit k jejich používání i Vy. Spediční společnost může být prostředníkem, který se postará o veškerá Vaše přání, jež se týkají přepravy zboží, nákladů, balíků anebo zásilek.